07 Haziran 2020, 08:24:21

Gönderen Konu: Korsanlık Sistemi  (Okunma sayısı 1157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelinQuen

  • Administrator
  • Rof Player
  • *
  • İleti: 443
  • Durum +32/-10
Korsanlık Sistemi
« : 30 Ekim 2017, 19:10:47 »
Korsanlık sistemiyle artık denizlerde terör estire bileceksiniz. Öncelikle Bucanneers den şehrinde ki " jacksparrow" isimli korsan kaptanından korsanlığa üyelik için başvurmanız gerekiyor

Daha sonra bir savaş gemisi alıyorsunuz ve denizlere yelken açıyorsunuz. Savaş gemilerinde 4 adet top gemiyle birlikte gelmektedir.Rakibinizin ve sizin hasar oranınız geminizin kaptanı tarafından söylenmektedir. 

Geminizde ki topların 6 atış gücü vardır. Toplam 4 top  * 6 = 24 atış gücü ile hasar verme ihtimaliniz %100dür. Fakat atış gücünü bittiği zaman topları temizlemeniz gerekmektedir. Yoksa denizin ortasında korumasız kalabilirsiniz.

Topları ateşleyebilmek için 1 adet "cannon ball" 5 adet "barut" a ihtiyacınız vardır.Ve savaş başlasın
Güçlü atışlarınız sorasında rakip gemi hasar almaya başlıyor

Topumuzun atış gücü, topu temizlememiz gerekiyor. Tinkerler tarafından yapılan "top temizleyiciyi" yaptıktan sonra, topumuzu rahatlıkla temizliyoruz.Her top temizleyicinin 4 kullanım hakkı vardır. Her hakta topların atış gücünü fuller. Yani bütün toplarınızı 1 adet top temizleyici ile temizlemeniz mümkün.

Cannon ball ( gemi topu için mermi ) blacksmith tarafından yapılmaktadır.

]

Barut  topu ateşlemeniz için gereklidir ve alchemistler tarafından imal edilirler.Ve savaşın galibi biz oluyoruz...

Gemisi batırılan oyuncu katil ise deluciaya masum ise britaine gönderilir. Gemi güvertesindeki bütün mürettebatta aynı şekilde uygulamaya maruz kalır.Gemiyi batıran korsan her batırdığı gemiden 1 puan alır ve batırdığı geminin kasası ganimet olarak bankasına gönderilir.

Kazandığınız puanlarla "jacksparrow" isimli korsan kaptanından ödüller alabilirsinizGeminiz hasar aldıysa tamir etmeden gemiyi kaldırmanız mümkün değildir. Gemi kaldırma ekranında size hasar oranını ve tamir için gerekli malzemeyi bildirecektir. Malzeme hasar oranına göre belirlenir.Not : Gemi topları 3 şekilde ateşlenir.

1- Gemiye nişan alma
2- Oyuncuya nişan alma
3- Npclere nişan alma

Gemiye ateşlerde gemi hasar görerek denizin dibini boylar. Oyuncuya ateş ettiğinizde oyuncu yaralanmaya başlar , npclere ateş ettiğinizde ise npcler hasar almaktadır


Not : Kayıp gemiler deniz hazineleri ve kara hazinelerinden çıkmaktadır. Satışı yada üretimi yoktur ( şimdilik )
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2020, 14:05:17 Gönderen: DelinQuen »