07 Haziran 2020, 09:12:08

Gönderen Konu: Jail Sistemi  (Okunma sayısı 658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Klaus

  • Ziyaretçi
Jail Sistemi
« : 11 Ocak 2018, 03:50:15 »
Jail sistemi oyunda düzen ve huzuru sağlamak amaci ile tasarlanmış bir sistemdir.Bu sisteme uymayan oyunda asayişi  bozan kişiler aşağıdaki cezaları kabul etmiş sayılır.

*Flood ( 1 saat jail )
Ara vermeksizin ayni kelime veya cümleyi arka arkaya yazan kişiler bu maddeden yargılanır.(Anahattı aynı kalarak bir iki harf eklenerek ard arda yazılan yazılar da bu cezaya tabidir. )
*Hatalı Page ( 2 saat jail )
Oyun içerisinde takıldığınız konularda bilgi ve yardim talep etmek ,saygı çerçevesinde öneride bulunmak dışında page atan kişiler bu maddeden yargılanır.Page Kuralları tıklayınız.
*Alan İhlali (24 saat jail )
Field ile kapatılmasina izin verilmeyen bölgeleri kapatan ve oyuncların girmesi yasak olan alanlara izinsiz giren kişiler bu maddeden yargılanır. (Rof uo ya özel olarak Star, Green acres gibi alanlara kendi çabasıyla ulaşanlara gezinenlere ceza kesilmez zira oyuncularımızdan saklayacak bir şeyimiz yoktur.  Etkinlik var iken dışarıdan gelerek ortama dahil olanlar ve Söze konu alanlarda AFK duran, Skill basan, Action atanlar Da alan ihlalinden ceza alırlar. )
*Bug Abuse ( 96 saat jail )
Serverın açıklarını kullanıp kendilerine çıkar sağlayan ve yetkililere bilgi vermeyen kişiler bu maddeden yargılanır.
*Hakaret/Küfür ( 12 saat jail )
.Kufurbildir ile bildirilen ağır hafif hakaretler tekrarında artan süre ile dil kesme cezası alırlar.
Küfür ve hakarette çağ atlatanların yeri jaildir.
Küfürü alışkanlık haline getirenler jaile atılmakla beraber uyarılırlar Tutumdan vazgeçmemeleri serverdan süreli uzaklaştırma sebebidir.


Herhangi bir kişi hakkında şikayette bulunmak ve mahkeme huzuruna çıkmak için yeterli deliller ile birlikte müracatta bulunabilir ayrica mahkeme ücreti ve dosya masraflarını karşılamak sureti ile dava açabilirsiniz. ( -Şuan pasif)

Not: Deliller yeterli görülmez ise ''Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar'' verilebilir.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2018, 02:08:18 Gönderen: Klaus »