07 Haziran 2020, 10:00:53

Gönderen Konu: Küfür Sistemi  (Okunma sayısı 2171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aced

  • Administrator
  • Rof Player
  • *
  • İleti: 147
  • Durum +8/-3
Küfür Sistemi
« : 02 Aralık 2015, 12:26:39 »
Rof uo ailesi olarak oyun içinde başka oyunculara karşı hakaret, küfür içerikli kelimelerin kullanılmasına sonuna kadar karşıyız. Bu yüzden detaylı bir küfür sistemi geliştirdik.

Size hakaret yada küfür eden bir oyuncuyu "kufurbildir" komutu ile bildirebilirsiniz. Bildirdiğiniz oyuncunun önceki konuşma kayıtları da tutulduğu için küfür sisteminden kaçma gibi bir şansı yoktur.

Örnek: Bir oyuncu size küfür etmeye başladı, küfür ederken bildiride bulundunuz. Fakat siz bildirdikten sonra küfür etmeyi kesti, böyle bir durumda oyuncunun önceki konuşmaları da kayıt edildiği için sistemden kaçamaz ve konuşmaları staff takip ekranına düşer.

Aynı şekilde bildiren oyuncununda konuşmaları kayıt altına alınmaktadır. Bildiren oyuncu karşıdakini tahrik ediyorsa veya hakaret ettikten sonra, karşıdaki oyuncuyu küfür etmeye zorluyorsa bu sistem sayesinde onuda görüp gerekli müdahaleyi yapabileceğiz.
Yönetici kontrol ekranından bir görüntü...
hakaret etmenin cezası 15 dakika dil kesme uygulamasıdır. Hakareti alışkanlık haline getirenler küfürden jaillenirler.
Küfür etmenin cezası ilk etapta 12 saat jail olarak belirlendi. 3. küfür jailinin ardından kullanıcı banlanır.
Sistemde küfür tespit edilen her oyuncu cezaya çarptırılacaktır. Eğer oyuncu offline iken ceza almışsa, yani küfür takibine girmiş fakat oyundan çıktıktan sonra yönetici tarafından kontrol edilmişse. Oyuna girdiği anda ceza işleme koyulur ve oyuncu jaile gönderilir.


.kufurbildir komutu ile bildirilmeyen hiç bir oyuncuya SS dahi gösterilse ceza işlemi uygulanmaz.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2018, 14:38:31 Gönderen: Klaus »