12 Temmuz 2020, 06:09:26

Gönderen Konu: Bağlantı Programı - İllegal Yazılım Güncellemesi ( Bilgilendirme )  (Okunma sayısı 1027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelinQuen

  • Administrator
  • Rof Player
  • *
  • İleti: 443
  • Durum +32/-10
Merhaba;

Öncelikle bazı yanlış bilinen konuları düzeltmek istiyorum. Son dönemlerde oyuncuların kafasına takılan yada hızlanıyormuş gibi bir his veren "Fps" programlarını ele alacağım.

Fps Ne Demek?

Fps “Frame per second” kısaca tek saniyede ekrana aktarılan kare demektir. Fps'niz ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir, çünkü düşük FPS ile oynarken oyunun akıcılığının kaybolması, yavaşlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.Oyunlarda Fps Neye Göre Değişir?

Birçok element buna etki ediyor olsada başlıcaları; ekran kartı,işlemci,ram gibi bileşenlerdir. Ayrıca oyunlarda 25-30 fps altında takılma, yavaşlama, bug, donma diye şikayet ettiğimiz durumlar meydana gelir. Kritik eşik 25 fps dir.

Yanı kısacası fpsnin yüksek olması size rahat , akıcı bir oyun keyfi sunmaktadır. Sizin diğer oyunculara karşı hızlanmanızı veya ona benzer avantajlar elde etmenizi sağlamaz.

Piyasada bulunan bütün fps programları, sunucumuzda test edilmiş olup. Kişi extra bir avantaj sağlamaz, sadece fps programı açan bir oyuncu kendisini hızlı gidiyormuş gibi görecektir. İki farklı ekranda test edilmiştir.

Bazı şehir efsanelerine göre, fps açan bir oyuncunun daha hızlı silah kullandığı "halberd" gibi bir silahın "katana" gibi vurduğu idda edilmiş olsada sadece efsanedir, hiç bir şekilde hızlanma sağlanmamıştır.

Speed programlarını ve fps programlarını , connectörü geçip açan herhangi bir oyuncu yararlanamayacaktır. Sunucu taraflı hızlanma tespit edildiğinde oyuncuları durdurup geri çekiyormuş hissi oluşturacaktır.

Mevcut speed programları ile test edilmiştir.

Fakat son zamanlarda gündeme gelen başka bir olay ise, program değil 5x-6x vb client türevlerinden kaynaklı speed açıyormuş gibi aşırı derece hızlanma olayıdır.

Bu olay aktif 6x kullanan sunucularda test edilmiş ve geçerliliği kabul edilmiştir. Client üzerinden tamamen engellenene kadar geçici bir çözüm bulunmuştur. Şuan bu şekilde sunucumuzda hızlanma mevcut değildir.

Dün Connectörümüzde illegal yazılım engelleri güncellenmiştir. Bunun yanında "dromap" aktif edilmiştir.

Tek amacımız bütün oyuncuların eşit bir şekilde oynayabilmesidir.

RofUo Yönetim